Laptop

Laptop bilgisayar nedir?

Laptop bilgisayar, sürekli hareket halinde olan ve bu hareketi esnasında bilgisayara ihtiyaç duyan, daha çok iş insanları ve öğrenciler için üretilmiş bir bilgisayar türüdür. Günümüzde genellikle 2-4 kg. ağırlığında ve şarj edilebilen pilleri sayesinde birkaç saate kadar elektrik bağlantısı olmadan da çalışabilmektedirler.

Bir dizüstü bilgisayar, “kütüphaneler, geçici ofisler, toplantılar, uçaklarda” gibi geçici alanlarda kolaylıkla taşınabilir ve kolaylıkla kullanılabilir. Genellikle küçük bir çanta daha küçük bir pil veya AC-powered olarak kullanılan kişisel bilgisayar, bazen bir dizüstü bilgisayar olarak adlandırılan, genellikle en az 5 kilo ağırlığında ve 3 inç kalınlıkta ya da daha az olmaktadır.

Dizüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayarların en iyi bilinen üreticileri arasında IBM, Apple, Compaq, Dell, Toshiba ve Hewlett-Packard bulunmaktadır.

Dizüstü bilgisayarlar (Computer Notebook), masaüstü bilgisayarlara göre genellikle daha maliyetli, aynı yeteneklere sahip, tasarımı ve üretimi daha zordur.

Dizüstü bilgisayarlar genellikle ince ekran teknolojisi kullanan görüntüler ile geliyor. İnce film transistörü veya aktif matris ekran STN veya çift tarama ekranı farklı açılardan parlak ve görünümü daha iyidir.

Dizüstü bilgisayarlar touchpad, Mouse topu ve işaretleme çubuğu da dahil olmak üzere bir fare, klavye içine entegre etmek için farklı yaklaşımlar kullanır. Seri port, aynı zamanda düzenli bir fare takılmasına olanak verir. PC Kart, bir dizüstü bilgisayar, bir modem veya ağ arabirim kartı eklemek için eklenebilir. CD-ROM ve dijital çok yönlü disk sürücüleri yerleşik veya takılabilir olabilir.

Google üzerinde en çok aranılan laptop kelimeleri: “laptop fiyatları, laptop en ucuz, laptop teknosa, teknosa laptop fiyatları, laptop fiyatları ve özellikleri, laptop data recovery, laptop data recovery cost, laptop data recovery software, laptop data recovery melbourne, laptop data recovery london, hard drive data recovery cost, laptops under 300, laptops under 200, laptops under 300 dollars, laptops under 300 dollars at best buy, laptops under 300 walmart, dual core laptops under 400” şeklindedir.1 Yorum “Laptop

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir