Yerel Disk Birleştirme

DISK BIRLESTIRME

Bu işlemde dikkat edilmesi gereken noktalar: Eğer 2 bolumden olusan diskimizde 2 bolumdede veri varsa ikinci bolumdeki verileri bir sekilde yedeklemekte yada ilk bolumde bos alan varsa oraya tasımak hem guvenilir olacaktır hemde isimizi hızlandıracaktır.

İkinci bolumu bosaltıktan sonra yada yedekledikten sonra videodaki yontem ile diskleri birlestirebilirsiniz.

Peki yedekliyecegimiz yer yoksa Diskler dolu ise ne yapacagız. Bu noktada farklı bir metod uygulanıyor ve işlem cok uzun surmektedir.Ayrıca hata alma durumde eldeki butun verilerden olabilirsiniz.Riski buyuktur.Eger uzman degilseniz bu yontemi sakın denemeyin. Zaten videodada bu olayı anlatmıyorum sadece ekstra bilgi vermek için soyledim.

Yerel Disk Birleştirme Video

NOT

Burada anlatılan egitim amaclıdır.Bunu deneyipte sorun yasayan bilgilerini kaybeden arkadaslara simdiden soyleyeyim MESULİYET SİZİNDİR.Programı anlamak alıstırma yapmak için test etmek için sanal makine uzerinde kullabilirsiniz.Sonra gercek dunya senaryosunda deneyebilirsiniz.Raid kullanan arkadaslar yapmak isterse bu testin raid duzenegine sahip fiziki bir makine uzerinde test EDİLMEDİGİNİ soylemek isterim sorun yasanabilir yada yasanmayabilir.Kendim 5 yıllık sure içinde bir cok kez kullandım ve sorun yasamadım ama bu sizin yasamıyacagınız anlamına gelmiyor.

donanimhaberBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir